LGCO100-20KG : Węgiel aktywowany z łupin orzechów kokosowych 20 kg – worek

Home
LGCO100-20KG : Węgiel aktywowany z łupin orzechów kokosowych 20 kg – worek

W naszej ofercie znajduje się wysokiej jakości złoże węgla aktywowanego, które pochodzi z łupin orzechów kokosowych. Jest stosowane do usuwania z wody zanieczyszczeń organicznych (LZO), chloru, ozonu oraz innych szkodliwych substancji rozpuszczonych w wodzie. Złoże to, wykonane z węgla aktywnego, ma zastosowanie w poprawie utlenialności wody.

W procesie produkcji węgiel aktywny z łupin orzechów kokosowych charakteryzuje się bardzo wysoką porowatością i doskonałymi właściwościami, które znajdują zastosowanie m.in. w procesach uzdatniania wody.

Oferowany węgiel aktywny LG CO 100 to najlepsza odmiana węgla, wyprodukowana z łupin orzechów kokosowych. Wyróżnia go bardzo wysoka zdolność adsorpcji, zwłaszcza w porównaniu do węgla antracytowego i bitumicznego. Węgiel z łupin orzechów kokosowych (Granular Activated Carbon – GAC) znajduje zastosowanie w produkcji wysokiej jakości wkładów filtracyjnych do systemów uzdatniania wody przeznaczonej do spożycia i użytkowej.

Węgiel aktywny jest również wykorzystywany w akwarystyce, gdzie zazwyczaj służy do usuwania z wody pozostałości po podawanych lekarstwach.